Promocja

Pomiar tkanki tłuszczowej każda sobota 12-14 (free)

kategorie: Aktywnie , Zdrowie
W promocyjnej cenie
50.00 zł 0.99 zł
Do końca promocji:
Od 20.01.2018 do 17.11.2018.
W każda sobotę po uprzednim kontakcie

Pomiar tkanki tłuszczowej
Złudne kilogramy

Przyzwyczailiśmy się kontrolować stan naszego ciała przy pomocy tradycyjnych wag, jednak ciężar ciała nie jest dobrym wskaźnikiem zdrowia. Problem w tym, że nie tylko nadwaga (rozumiana jako ponadnormatywny ciężar ciała) co nadmiar tkanki tłuszczowej stanowi prawdziwe zagrożenie. Należy pamiętać, że właściwym celem diety i wysiłku fizycznego jest redukcja tkanki tłuszczowej, której może (choć nie musi) towarzyszyć zmniejszenie ciężaru ciała.

Szybko działające "cudowne diety" obniżają ciężar ciała kosztem mięśni i odwodnienia ustroju. Takie diety najmniej szkodzą zasobom tłuszczu co ma niewiele wspólnego ze zdrowiem. Z drugiej strony osoba, która systematycznie ćwiczy może był niezadowolona z wolnego tempa "zrzucanych kilogramów". W tym wypadku redukcja tkanki tłuszczowej, której towarzyszy przyrost tkanki mięśniowej pozostaje niezauważalna dla "zwykłych" wag.

Wniosek jest oczywisty: to co należy mierzyć to poziom tkanki tłuszczowej. Niestety, do tej pory jedynie metody laboratoryjne pozwalały na określenie stopnia "otłuszczenia" ustroju. W użytku codziennym były jedynie tradycyjne wagi, wspomagane formułami statystycznymi, próbujące zbliżył nas do tych wyników.

"Oko" może mylić

Na rysunku obok, mężczyźni A, B i C są tego samego wzrostu. A i B mają ten sam ciężar ciała. Mężczyzna C jest cięższy i wydaje się był najbardziej otłuszczony. Jednak, o ile łatwo jest wizualnie ocenić ciężar ciała, to tkanka tłuszczowa nie zawsze jest widoczna. Po pomiarze tkanki tłuszczowej okazuje się, że w przypadku: A i C, jej poziom nie przekracza normy, podczas gdy u B procentowy wskaźnik zawartości tłuszczu jest alarmujący. To właśnie B jest obciążony największym ryzykiem schorzeń związanych z otyłością.

Jak to działa?

Waga Tanita służy do pomiaru ciężaru ciała i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ustroju. Urządzenie wykorzystuje technikę BIA (Bioelectrical Impedance Analysis), która ocenia skład ciała wysyłając słaby, bezpieczny prąd przez tkanki. Prąd przechodzi swobodnie przez płyny zawarte w tkance mięśniowej lecz natrafia na trudności gdy przechodzi przez tkankę tłuszczową. Wagi Tanita wykorzystują pomiary tego oporu aby obliczył skład ciała. Skład ciała zostaje obliczony po wprowadzeniu danych: wysokości ciała, płci i wieku oraz po zmierzeniu oporu elektrycznego ciała.

Fit Dietetyk Drobinski
al. Grunwaldzka 472
80-309, Gdańsk
tel: 882-951-177
e-mail: vital.biuro@gmail.com
www: http://www.drobinski.fitdietetyk.pl